Hotelijersko-turistički tehničar

Hotelijersko-turistički tehničar informira domaće i strane turiste o turističkoj ponudi, organizira putovanja i izlete, obavlja administrativne poslove vezane uz prijam i boravak gostiju te surađuje s drugim turističkim djelatnicima na organiziranju turističke ponude.

Školovanje hotelijersko–turističkog tehničara prilagođeno je zahtjevima širokog raspona poslova u hotelima, hotelskim poduzećima, turističkim agencijama i slično. Hotelijersko-turistički tehničar radi na raznim mjestima i na različitim poslovima:

• Ostvaruje evidenciju turističkih i izletničkih aranžmana te aranžmana službenih putovanja.
  • Obrađuje turističko tržište, obavlja proračune i dopisivanje s domaćim i inozemnim partnerima uz korištenje stranih jezika i daktilografije.
  • Koordinira rad službi u turističkoj agenciji i prodajnom odjelu hotela.
  • Obavlja šalterske, recepcijske poslove, poslove vodiča, poslove marketinga u turističkoj djelatnosti.

Kandidati za ta zanimanja moraju poznavati strane jezike, imati razvijenu opću kulturu, smisao za organizaciju te biti komunikativni. Nakon završene škole moguć je nastavak obrazovanja.

NASTAVNI PREDMETI U 1. RAZREDU:

hrvatski jezik, strani jezik I, II i III, povijest, matematika, tjelesna i zdravstvena kultura, etika ili vjeronauk, ugostiteljstvo, biologija s ekologijom, prehrana i poznavanje robe, daktilografija s poslovnim dopisivanjem, praktična nastava, stručna praksa.

NASTAVNI PREDMETI ZNAČAJNI ZA UPIS:

hrvatski jezik, matematika, 1. strani jezik, povijest, geografija i biologija

Nastavni plan - HTT

“Ispunite svoj život iskustvima, a ne stvarima. Imajte priče za ispričati, a ne stvari za pokazati.”

“Da nam je suđeno ostati na jednom mjestu, imali bismo korijenje umjesto stopala.”

“Putovanje – ostavlja Vas bez teksta, a zatim Vas pretvara u pripovjedača.”