Slastičar

Slastičar priprema sve vrste hladnih i toplih jela i slastica. U sklopu pripreme jela i slastica slastičari naručuju sirovine, namirnice i poluproizvode, preuzimaju naručenu robu, skladište je i čuvaju od kvarenja, sudjeluju u svim dijelovima tehnološkog postupka pripreme jela odnosno slastica. Moguć je nastavak školovanja nakon završene srednje škole.

Nastavni predmeti u 1. razredu:

hrvatski jezik, strani jezik I i II, povijest, etika ili vjeronauk, tjelesna i zdravstvena kultura, gospodarska matematika, računalstvo, biologija s higijenom i ekologijom, osnove turizma, poznavanje robe i prehrane, kuharstvo, praktična nastava, stručna praksa

Nastavni predmeti značajni za upis:

hrvatski jezik, matematika, 1. strani jezik

Nastavni plan - slastičar

“Slastičari su umjetnici koji svoje platno oblikuju u kalupima, a njihova djela ostavljaju slatke tragove u našim srcima.”

“Slastičari su kao alkemičari koji pretvaraju obične sastojke u čarobne poslastice.”

Slastičari – ljudi koji su naučili da čokolada i šećer mogu riješiti mnoge probleme.