Školski projekti

Kliknite na projekt za prikaz pojedinosti

3D Samoborska kremšnita

Učenici naše škole su u suradnji s učenicima Srednje strukovne škole proveli zanimljiv projekt pod nazivom “3D samoborska kremšnita”, koji je financiran sredstvima Ministarstva turizma Rebublike Hrvatske i namijenjen je promociji strukovnih zanimanja za turizam.
Ovu čuvenu samoborsku slasticu pripremili su slastičari naše škole u jednoj, novijoj, modernijoj varijanti uz stručnu pomoć i edukaciju naše poznate majstorice slastičarstva Petre Jelenić, dok je koktel uz ovu slasticu izmiksao poznati barmen i koktel majstor Mario Majcen.
Slastica je poslužena na posebno dizajniranom tanjuru koji su izradili učenici Srednje strukovne škole na 3D printeru.

N & T

Ove godine su učenici Ekonomske, trgovačke i ugostiteljske škole odlučili udružiti snage sa Srednjom strukovnom školom Samobor te napraviti moderan način obilaska grada.
Naime, riječ je o mobilnoj aplikaciji koja vam omogućuje obilazak grada, a da vas pritom upoznaje sa svim čarima naše povijesti.  Aplikacija je besplatna te je na svoj Android sustav možete preuzeti sa Google Play-a. Više o samoj aplikaciji možete saznati na našoj Facebook stranici Now and Then Samobor! ili na Instagramu nit_samobor.

Mentori Bruna Kobeščak Mogulić i Zlatko Damijanić.

Špiljska simfonija

Špiljska simfonija je projekt Ekonomske, trgovačke i ugostiteljske škole koji je pod vodstvom profesorice Brune Kobeščak Mogulić nastao u suradnji s Glazbenom školom Ferdo Livadić. Projekt je osmišljen kao virtualna šetnja  Grgosovom špiljom, jednom od najpoznatijih prirodnih znamenitosti Samobora. Šetnja je popraćena glazbom učenika srednje škole Ferdo Livadić pod mentorstvom profesora Gorana Goršea. U projektu je sudjelovao i vanjski predavač Davorin Erceg koji je pomogao izraditi samu virtualnu šetnju te educirao učenike i prenio im znanje koje će moći koristiti i u nekim drugim virtualnim šetnjama. Cijeli projekt na hrvatskom jeziku možete pogledati ovdje, a na engleskom jeziku ovdje.

Sign Samobor – pokaži mi priču

U projektu “Sign Samobor – pokaži mi priču” sudjelovali su naši učenici za zanimanje hotelijerskoturistički tehničar, kao i učenici ugostiteljskih zanimanja te učenici Škole za medicinske sestre Vinogradska, koja nam je bila škola partner u projektu. Izradili su turističku priču o gradu Samoboru na hrvatskom znakovnom jeziku, namijenjenu gluhim i nagluhim osobama.
Kroz suradnju sa Školom za medicinske sestre razvijamo pristup i vještine komunikacije naših učenika s posjetiteljima s invaliditetom i na taj način osvješćujemo učenike o rastućoj važnosti inkluzivnog turizma, turizma dostupnog svima.
Projekt je financiran sredstvima Ministarstva turizma Republike Hrvatske i odobren na natječaju za projekte kojima je cilj promocija i jačanje kompetencija strukovnih i umjetničkih zanimanja za turizam.

Svjetski dan turizma 2021.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana turizma, 27. rujna, hotelijersko-turistički tehničari naše škole snimili su kratki turistički promo video koji opisuje aktivnosti i sadržaje u Samoboru uz Gradnu. Ovogodišnja zemlja domaćin centralne proslave Svjetskog dana turizma u organizaciji UNWTO-a je Obala Bjelokosti i to je zapravo bio povod da odamo priznanje obali Gradne koja itekako doprinosi ljepoti i turističkoj privlačnosti našeg grada. U snimanju su sudjelovali učenici 4.C i 4.D razreda, a video su montirali učenici Roko Šoić i Zlatko Fabekovec. Mentorice u projektu su Bruna Kobešćak Mogulić i Ksenija Luburić.

Svjetski dan turizma obilježili su i učenici 2.D, 3.D i 4.C izradom plakata uz mentorstvo Adriane Žgalin.

Zaštitimo našu kulturnu baštinu

Učenici 4.c razreda smjer Hotelijersko – turistički tehničar sudjelovali su na međunarodnom natječaju za srednjoškolce i mlade International Sava River Basin Commission na temu „ Zaštitimo našu kulturnu baštinu”. Njihov rad uz X. Gimnaziju iz Zagreba proglašen je najboljim u Hrvatskoj. Učenici su rad predstavili na 9. Parlamentu mladih sa sliva rijeke Save koji se održao 8.10.2021. godine putem video konferencije. Na konferenciji je sudjelovalo 8 najboljih radova iz škola sa područja Hrvatske, Slovenije, Srbije i Bosne i Hercegovine.